Трансмісія

Трансмісія — сукупність агрегатів, призначених для передавання крутного моменту від двигуна до ведучих коліс. При цьому передаваний крутний момент змінюється за величиною і напрямом і розподіляється в певному співвідношенні між ведучими колесами. Крутний момент на ведучих колесах автомобіля залежить від передатного числа трансмісії, яке дорівнює відношенню кутової швидкості колінвала двигуна до кутової швидкості ведучих коліс. Передатне число трансмісії добирається залежно від призначення автомобіля його двигуна й потрібних динамічних властивостей. Трансмісія автомобіля працює в умовах високих знакозмінних динамічних навантажень. Основні її робочі деталі багато часу перебувають під високими питомими навантаженнями і напруженням, тому конструкторам важко досягти потрібної надійності і довговічності в період експлуатації автомобілів. Збільщені потужності авто більше ніж на 30%, завжди призводить до передчасного зношення системи зчеплення. Саме тому зчеплення є однією з найпопулярніших тюнінгових деталей в системі трансмісії. Для зменшення ваги рухомих деталей, найчастіше в атмосферних автомобілях, встановлюють алюмінієві маховики, які легші в 2-3 рази від стального аналога. Це дозволяє двигуну швидше набрати обороти.

Зчеплення бувають однодискові (органічні, металокерамічні, карбонові, комбіновані) та багатодискові (2-3 дискові). Однодискові комплекти зчеплень використовуються при підвищенні потужності не більше 100% від номінальної потужності. На автомобілі з більшою потужністю від номінальної на 100% і більше використовуються багатодискові системи зчеплення. Окрім зчеплення слабкі місця трансміссії починають себе проявляти найчастіше в КПП - це друга і третя передача, первинний вал, вал відбору потужності (на повнопривідних авто) кардан і т.д. Для популярних авто існують посилені ряди в КПП або ж цілі коробки передач під спорт (кулачкові, секвентальні, синхронні) До тюнінгу системи трансмісії також відносяться: самоблокуючі диференціали пониженого тертя, головні пари, кардани, короткохідні куліси кпп. Всі ці деталі та рішення наша компанія може допомогти Вам підібрати, доставкити та встановити на Ваш автомобіль.


ajax
ajax

продуктивність & тюнінг, технічний тюнінг, турбоінженірінг, спортивні авто, про нас, преса про нас, наша станція, наш магазин, наші гонки, проекти, бренди, форум, контакти