Поршневий двигун внутрішнього згоряння — двигун внутрішнього згоряння, у якому теплова енергія газів, що розширюються і які утворились в результаті згоряння паливо-повітряної суміші у замкненому об'ємі, перетворюється у механічну роботу поступального руху поршня у циліндрі. Підвищення потужності двигунів внутрішнього згорання, насамперед, починається зі збільшення січення "дихальних" магістралей двигуна: впускна та випускна система. Ще однією з важливих тем тюнінгу двигунів є такзваний - чіптюнінг, коректування вприску палива та кутів запалення в камерах внутрішнього згорання. За допомогою цього підвищують коефіцієнт корисної дії. Безпосередньо механічний тюнінг складових двигуна ділиться на декілька категорій: збільшення січення впускних та випускних каналів в ГБЦ (головка блока циліндрів); фізичне облегшення рухомих частин двигуна - заміна рухомих деталей на більш легкі та виготовлені з якісніших та міцніших матеріалів; точніша настройка механізмів фаз газорозпреділення.
Трансмісія
Трансмісія — сукупність агрегатів, призначених для передавання крутного моменту від двигуна до ведучих коліс. При цьому передаваний крутний момент змінюється за величиною і напрямом і розподіляється в певному співвідношенні між ведучими колесами. Крутний момент на ведучих колесах автомобіля залежить від передатного числа трансмісії, яке дорівнює відношенню кутової швидкості колінвала двигуна до кутової швидкості ведучих коліс. Передатне число трансмісії добирається залежно від призначення автомобіля його двигуна й потрібних динамічних властивостей. Трансмісія автомобіля працює в умовах високих знакозмінних динамічних навантажень. Основні її робочі деталі багато часу перебувають під високими питомими навантаженнями і напруженням, тому конструкторам важко досягти потрібної надійності і довговічності в період експлуатації автомобілів. Збільщені потужності авто більше ніж на 30%, завжди призводить до передчасного зношення системи зчеплення. Саме тому зчеплення є однією з найпопулярніших тюнінгових деталей в системі трансмісії. Для зменшення ваги рухомих деталей, найчастіше в атмосферних автомобілях, встановлюють алюмінієві маховики, які легші в 2-3 рази від стального аналога. Це дозволяє двигуну швидше набрати обороти. До тюнінгу системи трансмісії також відносяться: самоблокуючі диференціали пониженого тертя, головні пари, кардани, короткохідні куліси кпп і т.д.
Тюнінг підвіски
Межі досконалості підвіски, напевно, не існує, але обов'язково при зібльшенні потужності автомобіля необхідно думати про покращення підвіски. Щоб покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям, недостатньо просто поміняти шини чи збільшити діаметр коліс. В підвісці кожного автомобіля є багато вузлів та складових, котрі можна модифікувати та вдосконалювати. Амортизатори, пружини, стабілізатори, кузовні розпорки. Найпоширинішим видом тюнінгу підвіски є заниження авто за допомогою занижених жосткіших пружин. При цьому автомобіль отримує занижений центр ваги та більш короткий хід підвіски, що покращує керованість. Наступний вид - це заміна стандартих амортизаторів з пружинами на регульовану гвинтову підвіску з регулюванням по кліренсу та жорсткості. Для підсилення кузова використовують різноманітні кузовні розпорки та додаткові підрамники.
Тюнінг гальм
Гальмівна система автомобіля — одна із найголовніших систем автомобіля, яка призначена для зниження швидкості руху автомобіля, його зупинки та утримання на місці при стоянці. Щоб покращити характеристики гальмування можна змінивши гальмівні диски та колодки на більш продуктивні й дорогі, але це тільки +10% ефективності. Тому для кращих результатів необхідно збільшувати площину гальмівних поверхонь, змінюючи гальмівні супорти та диски на більші за гальмівною площею. Також не забуваємо про армовані гальмівні шланги, котрі не роздуваються і педаль гальм стає більш чіткою та інформативною. Тюнінг гальмівної системи необхідний при збільшенні потужності автомобіля.
Електроніка
Для моніторингу та аналізування правильності роботи двигуна в авто, потрібно встановлювати додаткові датчики. В Турбованих двигунах дуже важливими є такі параметри: пропорція запалювальної суміші, детонація, датчик температури вихлопних газів, тиску палива і т.д. Окрім цього є додаткові прилади, котрі покращують КПД двигуна: бустконтролери, паливні контролери, турботаймери, шифт сенсори. Також для моніторингу спортивних автомобілів встановлюються датчкики з функціями запису процесу роботи та пам'ятю пікових значень, зі звуковим та світловим сповіщенням критичних показників.